NARODOWE CZYTANIE W CZŁUCHOWIE

Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania. Również Miejska Biblioteka Publiczna w Człuchowie, jak co roku, przystępuje do tej akcji. Już w najbliższą sobotę na Rynku rozpocznie się wspólne czytanie dzieł polskich twórców. Początek – godzina 11.00.

Do udziału w Narodowym Czytaniu zapraszani są nie tylko mieszkańcy Człuchowa, ale także goście. Wystarczy przyjść w sobotę na Rynek, zasiąść przed mikrofonem i zaprezentować wybrany fragment lektury.

- W tym roku będziemy czytać fragmenty utworów Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Shulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego – zapowiada Karolina Baranowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie.

Dodatkową atrakcją będą też animacje dla dzieci. W programie między innymi zabawy z kolorową chustą i bańki mydlane. Każda osoba, która zdecyduje się na publiczne odczytanie wybranego tekstu otrzyma drobny upominek.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.