„NA ZDROWIE” – ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

20 interaktywnych stanowisk dotyczących między innymi anatomii człowieka ustawiono w sali głównej Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Czynna jest tam wystawa „Na zdrowie”. Została ona wypożyczona z Centrum Hewelianum w Gdańsku.

- Ekspozycja jest inna niż zwykle. Tym razem wszystkich eksponatów można dotykać. To stanowiska multimedialne, mechaniczne i manualne. Wszystkie one opisują jak zbudowany jest człowiek. Dzięki temu anatomii można się uczyć poprzez zabawę – wyjaśnia Ilona Dziewiałtowska – Gintowt z Muzeum Regionalnego w Człuchowie.  Wśród atrakcji są na przykład alkogogle, przy pomocy których można sprawdzić jak zachowuje się ludzki organizm po spożyciu alkoholu. Jest też stanowisko, na którym można się dowiedzieć, jak się będzie wyglądało za kilkadziesiąt lat. Wystawę można oglądać w człuchowskim muzeum do 29 marca.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania