ZAMEK W CZŁUCHOWIE

MUZEUM REGIONALNE W CZŁUCHOWIE W CZASIE SEZONU LETNIEGO 2020

W sezonie letnim (maj-wrzesień) Muzeum  Regionalne w Człuchowie czynne jest w godzinach od 10.00 do 18.00, od wtorku do niedzieli. W związku ze stanem epidemii w Muzeum obowiązuje reżim sanitarny: zwiedzający zobowiązani są do zasłaniana ust i nosa, dezynfekcji dłoni. Obowiązuje również limit liczby osób przebywających jednocześnie na terenie obiektu, ograniczony do 40 zwiedzających.

W sezonie letnim poza wystawami stałymi tj. Badania archeologiczne na człuchowskim wzgórzu zamkowym, Pradzieje ziemi człuchowskiej, Z dziejów miasta i regionu, Kultura materialna Ziemi Człuchowskiej, Sztuka i rzemiosło artystyczne  XV-XX w., Człuchów – z dziejów zamku będą prezentowane  wystawy czasowe:

  • Kobierce wschodnie  XVIII – XX w. z kolekcji Mikołaja Pietraszaka Dmowskiego

Na wystawie prezentowanych jest blisko 30 kobierców perskich, tureckich i kaukaskich.  Najstarszy obiekt pochodzi z końca XVIII w. najmłodszy z lat 80. XX w.

  • Jan Lebenstein 1930-1999 – wystawa współorganizowana z Państwową Galerią Sztuki w Sopocie oraz Agencją Zegart

Ekspozycja, traktując w sposób różnorodny, drogę twórczą i postać artysty,  zawiera 70 jego dzieł: obrazów olejnych, gwaszy, rysunków i grafik, pochodzących z różnych okresów jego działalności.

Równolegle Muzeum na swoim profilu Facebook publikuje, on line, informacje dotyczące obiektów znajdujących się zarówno na ekspozycjach jak i nigdy nie udostępnianych zwiedzającym, gromadzonych w magazynach.

3 sierpnia br. rozpocznie się kolejny sezon prac archeologicznych, w tym roku kontynuowane będą badania w północnej części II Przedzamcza, poszerzone o eksplorację fosy zamkowej oddzielającej II Przedzamcze od III.