mdk nocą

MIEJSKI DOM KULTURY NIEBAWEM W NOWO WYREMONTOWANYM OBIEKCIE

Ruszyła przeprowadzka Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie z jego tymczasowej siedziby do nowo wyremontowanego obiektu. Instruktorzy i administracja powracają na ulicę Traugutta. Pierwsze zajęcia poprowadzone będą tam już w styczniu.

Budynek Miejskiego Domu Kultury został wyremontowany w ramach szerszego projektu, zakładającego rewitalizację śródmieścia Człuchowa. Prace budowlane kosztowały ponad 4,8 mln złotych. O ile bryła obiektu się nie zmieniła, o tyle wnętrza zostały przebudowane.

- Jest kilka nowych rozwiązań, jak choćby windy dla niepełnosprawnych, czy balkon na sali widowiskowej, który powiększył widownię o 28 osób – mówi Adam Bondarenko, dyrektor MDK w Człuchowie. - Nowością jest także winda zewnętrzna umożliwiająca transport ciężkich instrumentów i sprzętu wprost na scenę. Wokół budynku jest też dużo więcej miejsc parkingowych.

Zagospodarowano także nieużywane dotąd poddasze obiektu. Są tam pomieszczenia dla Centrum Rodzin - nowej instytucji, która powstaje w Człuchowie. Część pomieszczeń centrum będzie także współdzielona z Miejskim Domem Kultury. Chodzi tu między innymi o pracownie, które przed remontem znajdowały się w piwnicy. Jeszcze w tym miesiącu, w pełni zagospodarowana będzie sala widowiskowa i jej zaplecze. Pomieszczenia na najniższej kondygnacji oraz na poddaszu urządzane będą od stycznia. 

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania