mdk

MDK W DOBIE PANDEMII

Mimo sporych ograniczeń sanitarnych Miejski Dom Kultury w Człuchowie nie zawiesił działalności. Prawie wszystkie sekcje zainteresowań działają normalnie. Zajęcia odbywają się indywidualnie lub w małych grupach. Zrezygnowano jednak z nauki on-line.

Jedyną pracownią, która czasowo wstrzymała swoje spotkania jest sekcja haftu.

- Należą do niej w większości panie w podeszłym wieku, a zatem są to osoby należące do grupy ryzyka. Ze względu na ich bezpieczeństwo postanowiliśmy na jakiś czas zawiesić działalność tego koła – mówi Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie.

W pozostałych pracowniach zajęcia odbywają się w miarę normalnie. Prowadzone są one w małych grupach w przypadku np. zajęć tanecznych oraz indywidualnie, w przypadku warsztatów wokalnych lub instrumentalnych. O przyjściu dziecka na zajęcia każdorazowo muszą decydować rodzice. Oni też najlepiej znają stan zdrowia swojego dziecka.

Wstrzymane są za to wszystkie imprezy i koncerty. Niebawem Miejski Dom Kultury rozpocznie przeprowadzkę ze swojej tymczasowej siedziby na ulicy Szkolnej, do nowo wyremontowanego obiektu na ulicy Traugutta.

- Niestety mimo wielkich chęci, nie będzie też hucznej uroczystości otwarcia obiektu – dodaje Bondarenko.

Działalność MDK w nowych salach rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania