MDK RÓWNIEŻ PRACUJE ON-LINE

Zajęcia muzyczne on-line prowadzi Miejski Dom Kultury w Człuchowie. W taki właśnie sposób placówka próbuje złagodzić ograniczenia, które w dobie zagrożenia koronawirusem zostały nałożone na społeczeństwa wielu krajów.

Obecnie nie ma możliwości prowadzenia zajęć indywidualnych lub grupowych w tradycyjny sposób.

- Jesteśmy instytucją publiczną i jesteśmy nastawieni na to, że ludzie do nas przychodzą, że ludzie nas oglądają, że przychodzą do nas pracować lub się uczyć. Teraz tego nie ma – mówi Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie.

Alternatywą są zajęcia on-line prowadzone przez popularną platformę komunikacyjną.

- Instruktor z instrumentem po jedne stronie, uczeń z telefonem po drugiej stronie i śpiewają. Dostają zadania, dostają rozśpiewki, dostają utwory, których mają się uczyć. Wiadomo, że nie jest to jakośc taka, która pozwoli na pełną weryfikację umiejętności wokalnych, ale na pewno daje możliwość temu młodemu człowiekowi kształcić się – dodaje dyrektor.

Pozostali pracownicy domu kultury zaangażowani są w przygotowanie do sezonu. Powstają dekoracje i scenariusze. Nie wiadomo jednak, które wydarzenia się odbędą, a które nie. Już teraz nie wyklucza się odwołania części imprez masowych zaplanowanych na początek lata. Jeżeli sezon artystyczny będzie mógł ruszyć, wszystko co niezbędne do organizacji poszczególnych wydarzeń, będzie już gotowe.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania