plakat

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK RÓWNIEŻ W CZŁUCHOWIE

Wyprawki czytelnicze otrzymają wszystkie maluchy, które zechcą stać się stałymi gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie. Placówka jest jedną z prawie 2 tysięcy w Polsce, w których taka akcja jest realizowana.

Wszystko to w ramach programu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanego przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma on zachęcić maluchy do czytania książek i korzystania z biblioteki. Każde dziecko, które z rodzicem lub opiekunem przyjdzie po raz pierwszy do biblioteki, otrzyma drobny prezent – „wyprawkę czytelnika”.

– Na taką wyprawkę składa się książeczka dla dzieci. „Pierwsze czytanki”, broszurka dla rodziców oraz karta małego czytelnika – mówi Karolina Baranowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie. Każdy maluch zapisany do biblioteki, odwiedzając ją po raz kolejny, otrzymywał będzie okolicznościową naklejkę. Gdy zbierze ich dziesięć, będzie mógł odebrać Dyplom Małego Czytelnika. Należy jednak pamiętać, że odwiedzając bibliotekę należy zachowywać reżim sanitarny. Akcja kierowana jest do dzieci z roczników 2014 – 2017. Mogą z niej skorzystać także dzieci, które są zapisane do biblioteki, a nie odebrały jeszcze swoich wyprawek.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE 

dyplom małego czytelnika

Pliki do pobrania