LOTNIK RAF Z CZŁUCHOWA

„Lotnik. Śladami sierżanta Jana Mikszy” - to tytuł najnowszej książki wydanej przez Urząd Miejski w Człuchowie. Książka poświęcona jest pilotowi służącemu podczas II wojny światowej w Polskich Siłach Powietrznych w kraju, we Francji oraz w Wielkiej Brytanii, brał udział w walkach służąc m.in. w dywizjonach 305 i 307. Po wojnie Jan Mikszo był mieszkańcem Człuchowa. Już w najbliższy czwartek (24.01) o godzinie 17.00 publikacja ta zostanie oficjalnie zaprezentowana.

Jak Mikszo w 1948 r. przyjechał do Człuchowa. Mieszkał tu aż do śmierci. Do dzisiaj zachowały się pamiątki z nim związane.

 - Wszystkie one zostaną zaprezentowane na wystawie towarzyszącej promocji książki – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Ekspozycję zatytułowaną „Pod znakiem biało-czerwonej szachownicy” uzupełnią też inne eksponaty, w tym także sylwetki mundurowe polskich pilotów walczących w szeregach RAF w dywizjonach 305 i 307.

Autorem książki o Janie Mikszy jest Grzegorz Janowczyk, człuchowski dziennikarz i pasjonat historii. To on dotarł do rodziny pilota, pozbierał i uporządkował wszystkie informacje i opisał pamiątki po pilocie. Podczas promocji książki będzie także okazja do nabycia publikacji i porozmawiania o niej z jej autorem. Promocja książki oraz wystawa pamiątek odbędzie się w Muzeum Regionalnym na Zamku Krzyżackim w Człuchowie.

Po zakończeniu promocji książki i zwiedzeniu wystawy zapraszamy także na koncert Człuchowskiego Chóru Rodziców Angel Piano. Wstęp wydarzenie jest bezpłatny.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania