lawenda na jarmarku

LAWENDOWY JARMARK JAKUBOWY JUŻ W NIEDZIELĘ

Lawendowe ozdoby, kosmetyki, a nawet produkty spożywcze – wszystko to będzie można nie tylko zobaczyć, ale też kupić już w najbliższą niedzielę (25.07) w Człuchowie. O godzinie 9.30 na Rynku Miejskim rozpocznie się IX Lawendowy Jarmark Świętego Jakuba.

W imprezie swój udział zapowiedziało kilkudziesięciu wystawców z północy Polski. Motywem przewodnim, jak zawsze, będzie lawenda. Sprzedający zaoferują różnego rodzaju produkty rękodzielnicze, wykonane z jej wykorzystaniem.

– Stoisk będzie nieco mniej niż przed laty, ale będą one na pewno bardzo ciekawe i atrakcyjne. Będzie na nich rękodzieło, będą produkty związane z lawendą, będą lawendowe przysmaki. Tradycją naszego jarmarku są także konkursy związane z lawendą i tak, jak co roku organizowany będzie konkurs na lawendowy produkt jarmarku oraz na lawendowy strój. Będzie też konkurs plastyczny i fotograficzny – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Będą też warsztaty garncarskie i plecenia wianków, a także fotobudka i malowanie twarzy.

Całości towarzyszyć będą też inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Część z nich przygotuje Miejska Biblioteka Publiczna, która zorganizuje na przykład dziecięcy plener malarski. Instruktorem będzie Stanisława Sierant, znana człuchowska malarka. Nieco starsi będą mogli wziąć udział w grze miejskiej lub w akcji wymiany książek. Nie zabraknie też tradycyjnej drożdżówki z nutą lawendy i upominków dla uczestników jarmarku.

Nieprzypadkowo jarmark organizowany jest 25 lipca. Dokładnie tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie świętego Jakuba, patrona Człuchowa.

– Z tej okazji jednym gościem specjalnym naszego wydarzenia będzie ks. Janusz Chyła, podróżnik, który pokonał Szlak Jakubowy z Łeby do Santiago de Compostela na rowerze – dodaje Dorota Cieplińska.

Podczas trwania wydarzenia na człuchowskim Rynku czynny będzie mobilny punkt spisowy, w którym będzie można spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Aktywny będzie także mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19.

Tegoroczny Lawendowy Jarmark Św. Jakuba potrwa do godziny 15.30. Organizatorami jarmarku są Burmistrz Miasta i Sabat Szefowych.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

plakat

Pliki do pobrania