plakat

KONKURS URZĘDU STATYSTYCZNEGO DLA ROLNIKÓW

Do końca Powszechnego Spisu Rolnego 2020 pozostał jeszcze miesiąc, ale nie warto zwlekać, ponieważ Urząd Statystyczny ogłosił kolejny konkurs, tym razem pod hasłem „Kto pierwszy, ten lepszy”. To konkurs, w którym rolnicy dzięki nie odkładaniu obowiązku na później mogą coś wygrać.

Zasady są takie: wygrają rolnicy z gmin, które w okresie 29.10-13.11.2020 odnotują najwyższy przyrost wskaźnika kompletności (wszystkimi metodami łącznie – przez Internet, telefonicznie, w czasie wywiadu bezpośredniego z rachmistrzem). Gminy zostały podzielone na trzy kategorie – takie, które mają do 99 gospodarstw rolnych, 100-499 oraz 500 i więcej. Zwycięskie gminy otrzymają drobne upominki, które będą do odbioru w urzędzie gminy przez rolników, którzy się spisali – do wyczerpania puli. Są to m.in. torby składane, ręczniki szybkoschnące, zawieszki zapachowe, saszetki z herbatą, długopisy do ekranów, kamizelki odblaskowe, frisbee, latarki, t-shirty. 

Dodatkowo zwycięskim gminom zostaną przekazane dyski przenośne 1TB (1 szt.) i powerbanki (20 szt.). Są one przeznaczone dla najbardziej zaangażowanych w prace spisowe pracowników gminy (według uznania Gminnego Komisarza Spisowego).

 Pomorski Ośrodek Badań Regionalnych

konkursy

Pliki do pobrania