pierwotny projekt muralu

KONKURS NA PROJEKT MURALU NAD JEZIOREM ROZSTRZYGNIĘTY

Ewelina Wysocka - Pastusiak jest zwyciężczynią konkursu na projekt muralu, który jako element sztuki w projekcie Rewitalizacji Śródmieścia w Człuchowie będzie malowany na ul. Szczecińskiej w sąsiedztwie promenady nad Jeziorem Urzędowym. Konkurs organizowany był przez Gminę Miejską Człuchów. Projekt pani Eweliny urzekł komisję oceniającą prace prostotą, pomysłowością i optymizmem. 

Na konkurs wpłynęło 6 bardzo dobrych prac, dlatego też komisja nie miała łatwego zadania. Większość prac stworzyli mieszkańcy Człuchowa. Mieszkanką Człuchowa od 2017 roku jest również zwyciężczyni. Główna nagroda w konkursie to 1500 zł. Pozostali uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe.

Mural jako element sztuki w projekcie Rewitalizacji Śródmieścia jest efektem przeprowadzonych konsultacji społecznych, taki był wybór mieszkańców, którzy wzięli udział w ankiecie konsultacyjnej. Kolejnym etapem tej części rewitalizacji był konkurs na projekt muralu, następnym będzie wykonanie malowidła. Zaangażowanie mieszkańców w wypełnianie ankiety a także w udział w konkursie na projekt i poziom tych prac dowodzą, że społeczność chce i powinna sama kreować swoje najbliszę otoczenie.

Mural po drobnych korektach projektu będzie gotowy jeszcze przed końcem września. Uczesnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a zwyciężczyni gratulujemy.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

fot. Ewelina Wysocka - Pastusiak - projekt muralu.