KOLEJNY REKORD WOŚP W CZŁUCHOWIE

234 423 złote i 97 groszy zebrała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Człuchowie.

To kolejny rekord ustanowiony w tym niewielkim mieście. Wraz z człuchowskim sztabem kwestowały również gminy wiejskie Człuchów i Rzeczenica.

Na ulicach i w sztabie pracowało 110 wolontariuszy. Zebrali oni do puszek rekordową sumę 43 756 złotych i 85 groszy. Reszta to pieniądze pozyskane w ramach licytacji i akcji prowadzonych w Człuchowie i okolicach.

- Dziękuję wszystkim wolontariuszom, i ludziom dobrej woli za udział w akcji i ogromne zaangażowanie – mówi Danuta Purgacz, szefowa człuchowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na licytacjach największą popularnością cieszyły się człuchowskie serduszka. To oryginalny gadżet spotykany tylko w tym mieście. Złote zostało sprzedane za 5 tysięcy. Dwa srebrne sprzedano kolejno za 3 i 2 tysiące złotych. Ogromną popularnością cieszyły się obrazy człuchowskiej malarki Stanisławy Sierant. W akcji „kręcimy kilometry” człuchowianie „wykręcili” ich 1009, co dało sumę 10 090 złotych, które zgodził się wpłacić na rzecz WOŚP jeden z człuchowskich przedsiębiorców. 110 tysięcy złotych zebrano podczas akcji „Śniadanie z Sabatem”. Tegoroczny finał WOŚP w Człuchowie obył się bez jakichkolwiek przykrych incydentów. 

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.