WOŚP Człuchów 2024

KOLEJNY REKORD CZŁUCHOWSKIEGO SZTABU WOŚP

675 522 złote zebrał podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztab w Człuchowie. To kolejny rekord, pobity w stosunku do ubiegłorocznego o ponad 125 tysięcy złotych.

Człuchowski sztab swoim zasięgiem obejmował Miasto Człuchów oraz Gminę Wiejską Człuchów, Gminę Rzeczenica i Gminę Przechlewo. Łącznie w akcję zaangażowanych było 135 wolontariuszy. Orkiestrowe granie rozpoczęło się już na kilka dni przed finałem. Zbiórki prowadzone były podczas różnych okazji z w szkołach i organizacjach społecznych. Tylko podczas „Śniadania z sabatem” zebrano około 340 tysięcy złotych.

Podczas licytacji tradycyjnie największym powodzeniem cieszyły się złote i srebrne serduszka. Złote zlicytowano za 13,5 tys. zł. Pierwsze srebrne licytowano dwa razy. Za pierwszym razem sprzedano je za 7,5 tys. zł, po czym nabywca przekazał je ponownie na licytację. Za drugim razem sprzedano je za 3,5 tys. zł. Drugie srebrne serduszko sprzedano za 6 tys. zł. 7 tys. zł zapłacono za serduszko ofiarowane na aukcję przez Sabat Szefowych. Cały tegoroczny finał zgromadził w sztabie setki osób. Byli wśród nie tylko mieszkańcy Człuchowa, ale także goście z sąsiednich miejscowości.

– Jesteśmy dumni, że uczestniczmy w czymś tak niezwykłym. Jest to przecudny dzień, że jest tak dużo ludzi. To bardzo motywuje. – mówi Danuta Purgacz, szefowa człuchowskiego sztabu WOŚP.

Całość zakończyło tradycyjne światełko do nieba. W Człuchowie zorganizowano je bez fajerwerków. Zamiast tego zgromadzeni zapalili zimne ognie i latarki w smartfonach. Pojazdy służb mundurowych uruchomiły też sygnały świetlne.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE 

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu