Drugie serce na nakrętki

KOLEJNE SERCE NA NAKRĘTKI STANĘŁO W CZŁUCHOWIE

Miasto Człuchów ma już dwa serca na nakrętki. Po pierwszym zamontowanym przed szkołą przy ulicy Średniej, kolejne stanęło na ulicy Szczecińskiej przed biblioteką. Już można do niego wrzucać plastikowe nakrętki.

Inicjatorem budowy serc jest pochodzący z Człuchowa Piotr Furtak, dyrektor Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy. Są to czerwone metalowe pojemniki w kształcie serca, do których można wrzucać niepotrzebne plastikowe nakrętki. Surowiec jest później sprzedawany, a pozyskane w ten sposób pieniądze trafiają na rehabilitację chorych dzieci. „Do tego przy ulicy Szczecińskiej zbieramy nakrętki dla Szymona Bukowskiego. To jest chłopiec z porażeniem mózgowym. W serduszku przy ulicy Średniej zbierane są z kolei nakrętki dla Judytki Machoń” – mówi Furtak. Podobne serca stoją także między innymi w Koczale, Przechlewie, Rzeczenicy i Gwieździnie.

Serce na nakrętni

 

Nota prawna:
Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania