JUŻ W NIEDZIELĘ STARTUJE BIEG TURA

Już w najbliższą niedzielę startuje XXVI Ogólnopolski Bieg Tura. W tym roku swój udział zapowiedziało prawie 280 zawodników. Wszyscy oni staną na starcie o godzinie 11.00, na człuchowskim Rynku.

Tegoroczny Bieg Tura będzie nieco inny niż dotychczasowe. Zmieniono bowiem godzinę startu z 12.00 na 11.00 oraz trasę. Tym razem biegacze ścigać się będą ulicami: Wejhera, Długosza, Szczecińską, Kamienną i Łąkową. Potem nową ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż jeziora, aż do ulicy Jacka i Agatki. Dalej trasa będzie wiodła ulicą Garbarską, nad jeziorem do Liceum Ogólnokształcącego i dalej do Ochotniczego Hufca Pracy. Stamtąd zawodnicy pobiegną w kierunku zamku i ulicą Kościelną wrócą ponownie na Rynek.

Nie zmienił się dystans. Do pokonania będą dwie pętle, po 5 kilometrów każda. Biegacze wybierający wyścig krótszy, mogą go zakończyć już po pierwszej pętli.

Człuchowski Bieg Tura to impreza dla amatorów. Jej celem jest propagowanie biegania.

- Najbardziej cieszy to, że przeglądając listy startowe, z roku na rok można tam znaleźć coraz więcej osób z Człuchowa i okolic – mówi Igor Bodziak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie.

Imprezie towarzyszy także Mały Bieg Tura. To zawody biegowe dla dzieci. W tym roku dodatkową atrakcją będzie miasteczko lekkoatletyczne. Zostanie ono ustawione na Rynku. Ruszy w chwilę po rozpoczęciu biegu głównego, czyli po godzinie 11.00. Człuchowski Bieg Tura to największa impreza biegowa organizowana w południowej części Pomorza.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania