JEST SZANSA NA OBWODNICĘ CZŁUCHOWA

Obwodnica Człuchowa została wpisana do rządowego programu budowy stu obwodnic. Oznacza to, że za trzy lata może ruszyć budowa drogi, która ominie miasto od południowego wschodu, południa i zachodu.

Nowa obwodnica miałaby wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum na peryferie miasta. Przez Człuchów przebiegają dwie drogi krajowe 22 i 25. Szczególnie w sezonie letnim są one mocno zatłoczone. Zmiana ich przebiegu pozwoliłaby na skrócenie czasu przejazdu oraz zmniejszenie ruchu w samym Człuchowie.

- Cieszę się z tej wiadomości, jednak nie rozbudzałbym aż tak bardzo wielkich emocji, bo przed nami jeszcze długa droga - mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Na razie człuchowska obwodnica jest tylko planem. Zanim rozpocznie się jej budowa niezbędne jest przygotowanie dokumentacji technicznej, a także jeżeli będzie to konieczne, przeprowadzenie ekspertyz i konsultacji społecznych. Zgodnie z harmonogramem wszystko powinno być gotowe w czwartym kwartale 2023 roku. Wtedy też będzie można ogłaszać przetarg na wykonanie prac budowlanych.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania