KSIĄŻKA CZŁUCHÓW WYGRZEBANY Z MAKULATURY

JEST JUŻ NOWA PUBLIKACJA O CZŁUCHOWIE AUTORSTWA GRZEGORZA JANOWCZYKA

„Człuchów wygrzebany z makulatury” to tytuł najnowszej książki odnoszącej się do powojennej historii Człuchowa. Autorem pozycji jest Grzegorz Janowczyk. Publikacja od najbliższego poniedziałku będzie dostępna w sprzedaży.

Książka jest ostatnim dziełem Grzegorza Janowczyka, znanego człuchowskiego dziennikarza, a także laureata wyróżnienia „Zasłużony dla miasta Człuchowa”. Autor pracował nad nią trzy lata. Oddał ją do prac redakcyjnych na kilka miesięcy przed swoją śmiercią.

– Teraz mamy już w ręku gotową książkę – zapowiada Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Liczy ona ponad 300 stron. – Na tych stronach są fotografie, do których Grzegorz Janowczyk docierał sam. Często są to fotografie niepublikowane nigdzie prędzej, są też informacje wręcz wygrzebane ze starych gazet, które nawiązują do tematów podejmowanych w tej książce. Wiele wydarzeń i postaci to sprawy, które są zapomniane. Ta książka wszystko to przypomina – dodaje Cieplińska.

W publikacji można odnaleźć między innymi historie znanych człuchowskich sportowców, artystów, opowiada ona także o kulisach pracy PRL-owskiej Służby Bezpieczeństwa, o losach Kościoła w tamtym okresie, o ważnych wydarzeniach w mieście, o działalności kulturalnej i aktywności politycznej człuchowian. Książka będzie w sprzedaży od 5 października, będzie ją można nabyć w cenie 33 złotych w człuchowskim Urzędzie Miejskim. Dostępna będzie również w Muzeum Regionalnym.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania