JAKOŚĆ POWIETRZA MONITOROWANA W CZŁUCHOWIE

O tym, jaka jest bieżąca jakość powietrza w mieście mieszkańcy Człuchowa mogą dowiedzieć się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. Na budynku Ratusza zamontowano urządzenie monitorujące nie tylko poziom zanieczyszczeń, ale także bieżące ciśnienie, temperaturę i wilgotność powietrza. Każdy może to teraz sprawdzić we własnym komputerze lub smartfonie.

Takie urządzenie to nowość w regionie. Jak dotąd w Człuchowie i okolicach nie było stacji pomiarowej monitorującej parametry powietrza – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. Teraz mieszkańcy i turyści mogą przez całą dobę monitorować zanieczyszczenie, temperaturę i inne parametry pogodowe.  Wszyscy dane są wyświetlane w Internecie pod adresem: http://www.czluchow.eu/pl/page/jako%C5%9B%C4%87-powietrza-w-mie%C5%9Bcie

Internauci mogą także korzystać z aplikacji Syngeos. Działa ona na urządzeniach mobilnych.

Zakup czujnika kosztował 3500 zł. Urządzenie swoim zasięgiem obejmuje obszar niemalże całego miasta.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania