Skrzetuskiego

INWESTYCJE DROGOWE W CZŁUCHOWIE – POSTĘP PRAC

Trwają prace na dwóch największych inwestycjach drogowych w Człuchowie. Chodzi tu o budowę ulicy Towarowej oraz ulicy Skrzetuskiego. Obie inwestycje łącznie mają kosztować 11 mln zł. Spora część tej kwoty to dofinansowania rządowe.

Ulica Towarowa ma być gotowa do końca listopada. Prace jednak wyprzedają harmonogram, co może skutkować wcześniejszym zakończeniem inwestycji.

- Tutaj zaawansowanie prac mamy na poziomie siedemdziesięciu procent. Kanalizacja deszczowa jest wykonana praktycznie w stu procentach. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem podbudowy i układaniem nawierzchni z kostki betonowej. Równocześnie trwają prace związane z budową oświetlenia drogowego i kanału technologicznego – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Prace prowadzone są także na ulicy Skrzetuskiego. Obecnie jest to największa inwestycja drogowa w Człuchowie. Będzie ona zakończona w przyszłym roku.

- Aktualnie trwają tam prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Od ulicy Kościńskiego rozpoczęło się już układanie krawężników – wyjaśnia wiceburmistrz.

Obie wyżej wymienione inwestycje mają być gotowe jeszcze w tym roku.

- To nie jedyne inwestycje drogowe w mieście – dodaje z kolei Alfons Żebryk, radny Rady Miejskiej w Człuchowie. – Oprócz tego prace prowadzone już na ulicy Rzepakowej i Pszenicznej, to dwie ulice położone na osiedlu Witosa. W tej części miasta niebawem budowana będzie też ulica Motokrosowa, gdzie powstanie także market Dino – mówi radny Żebryk.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu 

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania