INTERAKTYWNA WYSTAWA NA CZŁUCHOWSKIM RYNKU

„Pomorscy czują klimat” – to tytuł wystawy, która została zainstalowana na Rynku w Człuchowie. Jest to instalacja interaktywna, edukująca w zakresie poszanowania środowiska. Jej bohaterami są członkowie rodziny Pomorskich, którzy w prosty sposób wyjaśniają zachodzące w przyrodzie zjawiska.

Wystawa jest realizowana w ramach kampanii edukacyjno–informacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza. Jej autorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

-  Instalacja ma uświadomić mieszkańcom i turystom, że podejmowane przez nich świadome i odpowiedzialne decyzje w sposób realny wpływają na jakość środowiska i walory przyrodnicze województwa Pomorskiego. Środowiskowe zachowania przyczyniają się do racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych, przeciwdziałają zmianom klimatu, wpływają także na rozwój społeczno–gospodarczy regionu” - mówi Katarzyna Szyszka z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

Wystawa będzie czynna do 17 maja. Można ją oglądać przez całą dobę na człuchowskim Rynku.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania