IMAGINACJE MIROSŁAWA MEGERA W PEDAGOGICZNEJ

Biblioteka Pedagogiczna w Człuchowie z wielką przyjemnością zaprasza na wernisaż wystawy „Imaginacje Mirosława Megera”.

Mirosław Meger jest człuchowianinem, który od wielu lat uprawia malarstwo olejne, sztalugowe i plenerowe. Ukończył Szkołę Sztuk Pięknych w Bydgoszczy, należy do Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej w Bydgoszczy oraz do Związku Artystów Plastyków Rzeczpospolitej w Koszalinie.

Tworzy układy figuratywne utrzymane w konwencji symbolu, mitu oraz alegorii. Zajmuje się także ilustratorstwem i malarstwem akwarelowym. Bardzo bliska jest mu twórczość malarzy baroku oraz późnego baroku (Caravaggia, Rembrandta czy Van Dycka). Interesuje go polskie malarstwo z przełomu XIX i XX wieku (Alfred Wierusz-Kowalski, Józef Chełmoński, Wojciech Weiss czy Jacek Malczewski).

Wielokrotnie uczestniczył w  aukcjach charytatywnych, plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych kolekcjonerów sztuki w kraju, jak i poza nim.

Na uczestników wernisażu czeka muzyczna niespodzianka – gościnny występ „Team Biszkopty”, czyli piosenka autorska w humoresce z życia wziętej.

Wernisaż wystawy odbędzie się 5 lutego 2020 r. o godz. 16.30 w Bibliotece Pedagogicznej w Człuchowie, os. Wazów 1. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA FILIA NR 2 W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania