forum wydawnictw regionalnych

FORUM WYDAWNICTW REGIONALNYCH

Kilkadziesiąt tytułów książek wydanych w ostatnich latach w Człuchowie i regionie, można było obejrzeć podczas Forum Wydawnictw Regionalnych. Wydarzenie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Człuchowie. Z zasobami książkowymi mogli zapoznać się między innymi bibliotekarze.

Forum Wydawnictw Regionalnych organizowane było w Człuchowie po raz pierwszy. Była to okazja nie tylko do spotkania się z autorami, wydawcami, bibliotekarzami i księgarzami, ale przede wszystkim do zapoznania się z regionalnymi nowościami wydawniczymi.

- Wydaje się, że literatura regionalna, to może coś gorszego, ale nie do końca tak jest. Mimo tego, że jest ona tworzona w małych miejscowościach i przez twórców miejscowych, to jednak chcemy dotrzeć z nią do szerszego grona czytelników i polecamy tę literaturę – mówi Karolina Baranowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie.

Tematykę wydawnictw regionalnych zgłębiali zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku oraz instytucji i urzędów z terenu powiatu człuchowskiego, m.in. Wiktor Zybajło z Towarzystwa Miłośników Ziemi Człuchowskiej, Marian Fryda z Muzeum Regionalnego w Człuchowie, czy Krzysztof Michałowski, wójt Przecjlewa. Nie zabrakło również autorów oraz wydawców książek i innych wydawnictw regionalnych. Wśród szczególnie polecanych wydawnictw są przede wszystkim te, wydawane przez Urząd Miejski w Człuchowie, jak np. książka „Człuchów wygrzebany z makulatury” autorstwa nieżyjącego już dziennikarza i pasjonata lokalnej historii, Grzegorza Janowczyka. Oparta na archiwalnych materiałach prasowych opisuje ona Ziemię Człuchowską i jej mieszkańców w powojennej Polsce.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

forum wydawnictw regionalnych

Pliki do pobrania