na starcie

FINAŁ MOTOCROSSOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

Człuchowski Auto-Moto Klub – Wicemistrzem Polski. Po siedmiu latach nieprzerwanej dominacji, klub z Człuchowa oddał palmę pierwszeństwa klubowi MX Lipno. W miniony weekend na torze motocrossowym w Człuchowie odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Polski.

Słabsza dyspozycja klubowa człuchowian wynikała z kłopotów kadrowych. W człuchowskiej drużynie jeździ kilku dobrych motocrossowców pochodzenia polskiego, jednak z paszportami białoruskimi. Z powodu wojny rosyjsko-ukraińskiej, zawodnicy legitymujący się paszportami rosyjskimi i białoruskimi nie mogą wstępować w zawodach organizowanych w Europie. To wpłynęło na ogólny wynik klubowy.

Indywidualnie natomiast reprezentanci Człuchowa spisali się doskonale. Tytuły Mistrzów Polski wywalczyli: Maciej Zdunek (klasa MX Masters) oraz Anna Stecjuka (klasa MX Kobiet). Wicemistrzostwa zdobyli: Karolina Jasińska (klasa MX Kobiet) oraz Seweryn Gazda (klasa MX 125).

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu zajął Kewin Jażdżewski (Klasa MX 85).

Natychmiast po zakończeniu zawodów, człuchowscy zawodnicy zapowiedzieli, że w przyszłym sezonie powalczą o powrót na fotel klubowego lidera oraz o ósmy tytuł Klubowego Mistrza Polski.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE