Uczestnicy wizyty studyjnej w Człuchowie

EKSPERCI DS. REWITALIZACJI – ODWIEDZILI CZŁUCHÓW

Człuchów był gospodarzem wizyty studyjnej ekspertów zajmujących się odnawianiem przestrzeni miejskich na Pomorzu. Kończący się właśnie projekt "Rewitalizacja Śródmieścia w Człuchowie", realizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Śródmieścia w Człuchowie, stał się modelowym przykładem tego, jak taki proces należy przeprowadzić. Teraz przedstawiciele kilkunastu gmin z terenu województwa pomorskiego, u których podobne programy są realizowane, czerpać będą z doświadczeń Człuchowa. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

- To na czym się skupiliśmy, to oczywiście przedstawiliśmy nasze nowe miejsce, czyli Centrum Rodzin, które stało się elementem infrastruktury Miejskiego Domu Kultury. Pokazaliśmy to co na zewnątrz, ale też to co jest w środku. Oprócz Centrum Rodzin i Miejskiego Domu Kultury, uczestnicy tej wizyty studyjnej mieli możliwość zobaczenia nowej przestrzeni publicznej, tej która jest nad jeziorem Urzędowym, ale też wszystkiego tego co zadziało się wokół budynków komunalnych i niektórych wspólnot mieszkaniowych - mówi Magdalena Werner, inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych.

Wizyta studyjna to także okazja do wymiany doświadczeń. Miasto Człuchów przymierza się do kontynuowania przedsięwzięć rewitalizacyjnych, również w innych częściach miasta. Ich realizacja jest jednak uzależniona od dostępności środków zewnętrznych.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Nota prawna:
Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania