CZŁUCHOWSKIE PLACÓWKI GOTOWE NA PRZYJĘCIE UCZNIÓW

Kończą się bieżące remonty w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Przedszkolu Miejskim w Człuchowie. Oba obiekty będą gotowe na przyjęcie dzieci z początkiem nowego roku szkolnego. Od 2 września naukę w szkole miejskiej rozpocznie 647 uczniów. Do przedszkola im. Jacka i Agatki zapisano 182 dzieci.

- W Szkole Podstawowej w czasie wakacji odświeżono kilka sal lekcyjnych. W Przedszkolu Miejskim natomiast w niektórych pomieszczeniach wymieniono podłogi, a w łazienkach – rury kanalizacyjne. Przed budynkiem utwardzono także parking – mówi Justyna Muryn, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Miejskim w Człuchowie. - Wszystkie prace już się kończą. Placówki oświatowe z pewnością będą gotowe na przyjęcie dzieci wraz z pierwszym dzwonkiem.

W tym roku zajęcia lekcyjne Szkoły Podstawowej nr 1 prowadzone będą w dwóch budynkach. W obiekcie przy ulicy Średniej kształcić się będą uczniowie klas 1-7. Do budynku na ulicy Szkolnej uczęszczać będą ósmoklasiści. Na Szkolnej zajęcia prowadzić będzie także Niepubliczna Szkoła „Piano”. Placówka ta wydzierżawi od miasta część pomieszczeń. W tym samym budynku tymczasową siedzibę będzie miał także Miejski Dom Kultury. To w związku z rozpoczynającym się remontem budynku na ulicy Traugutta.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania