CZŁUCHOWSKIE DARY DLA KANIOWA

Wyposażenie placu zabaw o wartości około 2,5 tysiąca złotych trafi do Kaniowa na Ukrainie. To dar mieszkańców i władz Człuchowa. Wszystko będzie elementem skweru, który powstaje w centrum Kaniowa – miasta partnerskiego Człuchowa. Ma on być symbolem współpracy międzynarodowej tego ukraińskiego miasta.

Człuchów podarował swoim partnerom między innymi małą ściankę wspinaczkową, huśtawki i zjeżdżalnię. Wcześniej na Ukrainę trafiły także ławeczki.

- Miasto partnerskie Kaniów wyszło z inicjatywą, aby na terenie miasta utworzyć skwer poświęcony miastom partnerskim. Ma to być teren rekreacyjny. Nie ukrywam, że byłem w Kaniowie i widziałem już ten teren. Władze Kaniowa zwróciły się do miast partnerskich z prośbą o przekazanie sprzętu rekreacyjnego, będącego wyposażeniem tego terenu. Zgodziliśmy się na to – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Dary na Ukrainę zabiorą ze sobą przedstawiciele władz partnerskiego Kaniowa.

- Obiecujemy, że ten plac będzie stał w centrum naszego miasta. Wszyscy nasi mieszkańcy i goście będą mieli możliwość korzystania z niego. Mieszkańcom i władzom Człuchowa dziękujemy i życzymy wam wszelkich łask, zdrowia, aby wasi mieszkańcy żyli pod spokojnym niebem, aby u was nigdy nie było wojny – mówi Walentyna Czyż, radna Rady Miejskiej w Kaniowie.

Kaniów i Człuchów to miasta partnerskie. Oficjalna współpraca została nawiązana we wrześniu 2008 roku.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania