okładka tył

CZŁUCHOWSKIE BAŚNIE W OBRAZIE – WYSTAWA W BIBLIOTECE

Wystawę oryginalnych malowideł, będących ilustracjami do człuchowskich baśni, można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie. Jej autorem jest nieżyjący już miejscowy artysta Jan Bernard Jakubowski. Galeria została otwarta dzisiaj.

Na ekspozycji znajdują się oryginalne prace, które zostały wykorzystane w książce autorstwa Wiktora Zybajły  „Dzieje Człuchowa w legendy i podania wpisane”, która została wydana przez Urząd Miejski w Człuchowie w 2009 r. Historyk opisując miejscowe baśnie i legendy poprosił wówczas Jana Bernarda Jakubowskiego, doskonale znanego człuchowskiej publiczności plastyka, o wykonanie ilustracji. Dzisiaj pana Jana już z nami nie ma, ale zachowały się jego prace.

- I to właśnie te, w swej oryginalnej postaci można oglądać w naszej galerii – mówi Karolina Baranowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie.

Wystawa będzie czynna do końca wakacji.

obraz

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

strona tytu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania