CZŁUCHOWSKIE ANIOŁY ROZDANE

Ksiądz Krystian Feddek, wikariusz parafii pod wezwaniem świętego Jakuba w Człuchowie – tegorocznym laureatem nagrody Człuchowskiego Anioła. Wyróżnienie przyznała mu kapituła składająca się z przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji prowadzących w mieście i regionie działalność dobroczynną.

Statuetka Człuchowskiego Anioła wręczana jest podczas uroczystej gali, organizowanej z okazji Dnia Wolontariusza. To także okazja dla poszczególnych instytucji, aby podziękować ludziom zaangażowanym w bezinteresowną pomoc. Najważniejsze wyróżnienie i statuetkę otrzymuje zawsze osoba szczególnie wyróżniająca się w działaniu. W tym roku był to ksiądz Krystian Feddek, pomysłodawca i organizator wielu cennych inicjatyw. Wśród nich są między innymi dwie duże imprezy o charakterze religijnym – Katolicy na ulicy oraz Bal świętych. Wyróżniony jest także założycielem i prezesem Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga, działającego na rzecz lokalnej społeczności.

- To jest szczególne wyróżnienie, które przyjmuję z wielką radością i entuzjazmem. To motywacja dla mnie do jeszcze większego wytężenia i oddania serca dla innych. Ale gdy patrzę na tego anioła, to chciałbym go połamać, ale nie żeby go zniszczyć, ale żeby go rozdać tym, którzy ze mną współpracują na co dzień – mówił podczas uroczystości ks. Feddek.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania