wybieg dla psów

CZŁUCHOWSKI WYBIEG DLA PSÓW JEST JUŻ GOTOWY

Urządzenia treningowe, przestrzeń spacerowa, a nawet toaleta – to wyposażenie człuchowskiego wybiegu dla psów. Obiekt powstał przy stadionie miejskim. Na jego teren można wejść również od ulicy Kasztanowej.

Wybieg dla psów jest pierwszym takim w mieście. O jego budowę postulowali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Jest on podzielony na trzy części.

- W pierwszej znajduje się wybieg treningowy. Druga część to wydzielony wybieg dla małych psów. Trzecia część to teren rekreacyjny – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Wybieg treningowy dodatkowo jest wyposażony w urządzenia rozwijające aktywność ruchową czworonogów, co umożliwi w przyszłości przeprowadzenie tam nawet psich zawodów sportowych. Jest też psia toaleta oraz strefa wypoczynkowa dla opiekunów zwierząt. Utworzenie człuchowskiego wybiegu dla psów kosztowało prawie 80 tysięcy złotych.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania