CZŁUCHOWSKI SAMORZĄD PRZYJAZNY SENIOROM

Miasto Człuchów laureatem konkursu „Samorząd Przyjazny Seniorom”. Wybór naszego miasta zostanie oficjalnie ogłoszony 22 czerwca w Gdańsku.

W konkursie ogłoszonym przez Marszałka Województwa człuchowskie działania zostały szczególnie docenione.

- W naszym mieście jest rada seniorów, która funkcjonuje już drugą kadencję. Powstał też Uniwersytet Trzeciego Wieku, w którym uczestniczy już stu seniorów – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. - Seniorzy skupiają się też w klubach. Tych klubów na terenie naszego miasta jest aż czternaście – dodaje burmistrz

Z myślą o seniorach w Człuchowie realizowane są także inne przedsięwzięcia. W ubiegłym roku i na początku tego roku prowadzony był program aktywizacji seniorów w świecie nowoczesnych technologii. Były to kursy komputerowe oraz szkolenia z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu. Z oferty skorzystało kilkadziesiąt osób. Tradycją stały się także międzyklubowe spotkania integracyjne.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania