CZŁUCHOWSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

Setki mieszkańców miasta i regionu przeszło ulicami Człuchowa w tegorocznym Orszaku Trzech Króli. Nasze miasto podobnie jak kilkaset innych miejscowości w całej Polsce, także włączyło się w organizację takiego wydarzenia. W tym roku w przygotowanie widowiska zaangażowało się ponad 30 aktorów.

Orszak Trzech Króli określany jest jako największe uliczne jasełka. Od 12 lat w Polsce organizowane są kolorowe korowody, w których mieszkańcy przebierają się za biblijne postaci. Również publiczność ma przy sobie rekwizyty symbolizujące to historyczne wydarzenie. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, królewski orszak przeszedł ulicami przyległymi do człuchowskiego Rynku. Po drodze pątnicy odwiedzali miejsca, w których odgrywane były scenki rodzajowe. Na końcu wszyscy dotarli do stajenki, w której czekała Święta Rodzina. Tam zgodnie z tradycją trzej królowie złożyli przyniesione ze sobą dary. Tegoroczne świętowanie zakończono wyjątkowo w kościele pw. św. Jakuba. Tam odbył się bowiem koncert kolęd w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.