CZŁUCHOWSKI MURAL JUŻ GOTOWY

Zamek, jeziora i las, czyli wszystko to co kojarzy się z Człuchowem – uwieczniono na kilkumetrowym muralu. Malowidło powstało przy promenadzie nad jeziorem Urzędowym popularnie zwanym Szpitalnym. Oglądać i fotografować się na jego tle może teraz każdy.

Graffiti stworzyło czworo młodych artystów: Michał Gałan z Człuchowa, Teetos i Roza z Piły oraz Ktoś ze Starogardu Gdańskiego. Malowanie trwało kilka godzin, artyści zużyli w sumie 75 puszek kolorowych farb w sprayu i pokryli nią ponad 55 metrów kwadratowych muru. Mural powstał na prywatnym murze odgradzającym posesję od ścieżki spacerowej.

- Przy okazji dziękujemy państwu Markiewiczom za to, że zgodzili się udostępnić nieodpłatnie swój mur na promocję miasta – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

Z inicjatywą utworzenia w tym miejscu ciekawego graffiti wyszedł Marek Latawiec, były radny miejski. Teraz mural jest kolejną atrakcją turystyczną Człuchowa. Miasto zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym został on namalowany. To ciąg pieszo-rowerowy pomiędzy Przedszkolem Miejskim im. Jacka i Agatki a szpitalem powiatowym. 

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania