pływanie na bele czem

CZŁUCHOWSKI KONKURS PŁYWANIA NA BELE CZEM

Tratwy wykonane z plastikowych butelek, rower drogowy z pływakami, a nawet narty na styropianie. Tak wyglądały tegoroczne konstrukcje zgłoszone do człuchowskiego Konkursu Pływania na Bele Czem. Zawody odbyły się na plaży OSiR nad Jeziorem Rychnowskim.

W tym roku do rywalizacji stanęło 8 załóg. Wszyscy to dzieci i młodzież z Człuchowa, bądź też wypoczywający w Człuchowie na wakacjach. Jak zapewniają zawodnicy, swoje jednostki przygotowywali samodzielnie, przez kilka dni. Do ich budowy wykorzystali wszystko co mieli pod ręką: butelki, drewno, styropian, folię.

- Najtrudniejsze było sterowanie i utrzymanie się na wodzie, ponieważ konstrukcje były śliskie, a wiosła ciężkie – mówią młodzi zawodnicy. Zdarzało się też, że urządzenia pływające rozpadały się w wodzie.

- Dla mnie najistotniejsze jest, że zebrało się tylu chętnych. Ta grupa dzieci i młodzieży oderwała się od telewizorów, od internetu i zbudowała coś, co pływało. Zabawa była w tym wszystkim najważniejsza – mówi Henryk Krusiński ze Stowarzyszenia Klub Abstynenta „Krokus” w Człuchowie, będącego organizatorem zawodów.

W rywalizacji konkursowej przyznano trzy pierwsze miejsca. Zwycięzcą w kategorii „najszybsza łódź” została drużyna „Wodne Tarany” z Gdańska. W kategorii „kreatywność”, zwyciężył Szymon Kołodyński, który zaprezentował rower na pływakach. W kategorii „najlepszy wygląd” za starannie wykonaną jednostkę pływającą, nagrodę przyznano Zuzannie Jurek. Dla wszystkich uczestników zabawy przygotowany był też słodki poczęstunek.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania