CZŁUCHOWSKI KONKURS PISANEK – ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU

Tradycyjnie przed świętami Wielkanocnymi człuchowskie muzeum ogłasza konkurs „Najpiękniejsza Pisanka”. Swoje prace mogą zgłaszać zarówno dorośli jak i dzieci. Dla tych, którzy nie wiedzą w jaki sposób należy przyozdabiać wielkanocne jaja, muzeum organizuje także warsztaty.

Człuchowski konkurs na najładniejszą pisankę wielkanocną organizowany jest od ponad dwudziestu lat. Jego twórcą był nieżyjący już człuchowski artysta Jan Bernard Jakubowski. Po jego śmierci tradycję organizowania konkursu kontynuuje miejscowe muzeum.

W tym roku prace przyjmowane będą do 14 kwietnia. 17 kwietnia o godzinie 17.00 zostaną ogłoszone wyniki.

- Osoby, które nie mają doświadczenia w zdobieniu jaj wielkanocnych, zapraszamy na warsztaty, które wcześniej zorganizujemy – zapowiada Krzysztofa Monikowska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Zajęcia poprowadzą panie Danuta Psztyr oraz Dorota Bognar, ekspertki w dziedzinie tradycyjnych metod zdobienia jaj. Pod ich okiem będzie można przygotować samodzielnie pisanki i kraszanki. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Zajęcia odbywać się będą w dniach 9 i 10 kwietnia w godzinach od 15.00 do 18.00.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.