dworzec po remoncie

CZŁUCHOWSKI DWORZEC KOLEJOWY NIEBAWEM BĘDZIE GOTOWY

Trwają prace remontowe budynku dworca kolejowego w Człuchowie. Obiekt ma być oddany do użytku w październiku tego roku. Obecnie prowadzone są tam już roboty wykończeniowe.

- Część usługowa obiektu jest już gotowa – zapewnia wiceburmistrz Człuchowa Tomasz Kowalczyk. Aktualnie prace prowadzone są na piętrach, gdzie znajdują się mieszkania. Trwa także układanie płytek klinkierowych na elewacji budynku. Dzięki temu obiekt będzie plastycznie nawiązywał do formy jaką miał w pierwszej połowie XX wieku. Obok budynku gotowe są też parkingi oraz stanowiska dla autobusów. Wewnątrz urządzono już kasy biletowe i pomieszczenia przechowalni bagażu i kas biletowych.

Modernizacja dworca i jego otoczenia ma kosztować około 4,5 mln złotych, 70 procent tej kwoty stanowi dofinansowanie unijne.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania