CZŁUCHOWSKA OCZYSZCZALNIA JEST JUŻ WYREMONTOWANA

Zakończyła się modernizacja człuchowskiej oczyszczalni ścieków. Była to najdroższa w ostatnich latach inwestycja w Człuchowie. Pochłonęła ona prawie 27 milionów złotych.

Remont człuchowskiej oczyszczalni komunalnej był konieczny. Ostatnią jej modernizację przeprowadzono w 2001 roku. Przez ten czas wiele się zmieniło, nie tylko w technologii oczyszczania, ale także w ilości dostarczanych ścieków. Zaczęły się też awarie i zmieniono przepisy dotyczące ochrony środowiska.

- W odpowiedzi na powyższe oczyszczalnia została nieco przebudowana. Część infrastruktury zautomatyzowano i zhermetyzowano, tak, aby jak najmniej przykrych zapachów dostawało się do atmosfery – mówi Hanna Adamowska, Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Człuchowie.

Po przebudowie przepustowość oczyszczalni nie zwiększyła się. Zmienił się za to ciąg technologiczny oczyszczania ścieków. Teraz jest on bardziej precyzyjny i odporny na ewentualne anomalie pogodowe, takie jak silne roztopy śniegu lub nawalne deszcze.

Inwestycja była dofinansowana  przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska w wysokości prawie 14 milionów złotych. Pięć milionów to podatek VAT, który także wróci na konto spółki.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania