CZŁUCHÓW POWALCZY O DWIE OBWODNICE

Burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło złożył wniosek do Prezesa Rady Ministrów o wpisanie miasta Człuchowa na listę funduszu budowy stu obwodnic. Obietnicę utworzenia takiego programu złożył rząd Prawa i Sprawiedliwości. Samorząd Człuchowa zamierza ubiegać się o budowę obejść wzdłuż drogi krajowej numer 22 oraz drogi krajowej nr 25.

- Duże natężenia ruchu miejscowego, jak i tranzytowego, powodują znaczne utrudnienia w komunikacji, w szczególności w okresie wakacyjnym, a także stanowią zagrożenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego – uzasadnia Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. - Sporym utrapieniem są przejazdy ciężkich pojazdów przez centrum naszego miasta i wąskimi ulicami otoczonymi zabudową mieszkaniową – dodaje Kowalczyk.

Budowa dwóch obwodnic miasta spowodowałaby częściowe wyprowadzenie ruchu poza centrum. Usprawniłaby także komunikację w całym regionie. W sezonie turystycznym na przykład czas przejazdu nad morze skróciłby się o kilka do kilkunastu minut. Wstępne plany określają, że obwodnica drogi krajowej nr 22 miałaby omijać miasto od południowego wschodu, natomiast obwodnica drogi krajowej nr 25 miałaby ominąć Człuchów od południa i zachodu.  Ostateczną decyzję o przyznaniu środków na takie inwestycje podejmie jednak nowo powołana rada ministrów.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania