lawenda zdobi człowieka

CZŁUCHÓW LAWENDĄ MALOWANY – KONKURSY ROZSTRZYGNIĘTE

Konkurs plastyczny, fotograficzny i rękodzielniczy to niestety jedyne lawendowe akcenty tegorocznych imienin patrona miasta – świętego Jakuba, ponieważ przez pandemię koronawirusa został odwołany doroczny jarmark lawendowy. Na ogłoszone przez burmistrza konkursy zgłoszono po kilkanaście prac plastycznych i fotograficznych i kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie lawendy w domu. Ich autorzy to nie tylko mieszkańcy Człuchowa. Prace lub ich zdjęcia można zobaczyć w holu Urzędu lub w poniższej galerii. Do pracy w komisjach konkursowych zaangażowaliśmy m.in. emerytowaną nauczycielkę plastyki Krystynę Ferlin, fotografa i radnego Jacka Borkowskiego oraz dziennikarza i fotoreportera Dariusza Kępę.

Lawendowe grand prix w konkursie fotograficznym otrzymała, podobnie jak w ubiegłym roku, 19-letnia Julia Szymańska za zdjęcie zatytułowane „Lawenda zdobi człowieka”. Drugie miejsce przyznano Jolancie Kucharskiej za „Relaks w ogrodzie”, a trzecie Aldonie Drożdżyńskiej za „Lawendowe nektarobranie”. Wśród młodzieży pierwsze miejsce otrzymał Filip Szymański za fotoreportaż „Strażnik lawendy”. Nagrody za fotografię najładniejszych ogrodowych aranżacji lawendy przyznano Lucynie Ustarbowskiej i Marii Danucie Kordykiewicz.

Wśród prac plastycznych pierwsze miejsce przyznano Piotrusiowi Dudzie, drugie – Małgosi Gołębiewskiej, a trzecie otrzymała Lenka Trocha.

W ogłoszonym po raz pierwszy konkursie rękodzielniczym trzy równorzędne nagrody otrzymały:

- Dagmara Szymańska za przepis na lawendową kawę mrożoną,

- Aleksandra Dybul za lawendowe aniołki wykonane szydełkiem skrywające pod sukienką bikieciki suszonej lawendy

- oraz Irena Sosnowska za zestaw aromatyczno – relaksacyjny składający się z uszytych ze lnu woreczków i poduszeczek wypełnionych suszoną lawendą.

Wszystkim uczestnikom naszych konkursów serdecznie dziękujemy za udział w konkursach i podzielenie się swoimi lawendowymi pomysłami i pracami. Zapraszamy po odbiór nagród do Urzędu Miejskiego.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE