CZŁUCHÓW LAWENDĄ MALOWANY – CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA

Dwa nowe konkursy ogłasza człuchowski Ratusz na Lawendowy Jarmark Świętego Jakuba. Organizatorzy wydarzenia oczekują ciekawych fotografii oraz prac plastycznych zawierających motywy lawendowe. Roślina ta od kilku lat jest znakiem rozpoznawczym Człuchowa.

Prace fotograficzne oraz plastyczne już można zgłaszać w człuchowskim Urzędzie Miejskim do 22 lipca. Oceni je specjalna komisja, a wynik zostanie ogłoszony 25 lipca podczas jarmarku na Rynku Miejskim.

- Ważne, aby każda z prac zawierała motyw lawendy – podkreśla Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. - Fotografie i rysunki mogą przestawiać człuchowskie ogrody lub zieleńce z posadzoną w nich lawendą. Jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy prace fotograficzne i jedną plastyczną. Są one przyjmowane do 22 lipca w pokoju nr 6 Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Konkurs fotograficzny jest adresowany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W konkursie plastycznym natomiast mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku do lat 16.

Ratusz przyjmuje także zgłoszenia wystawców, którzy chcieliby zaprezentować swoje artykuły na jarmarku. Tu również obowiązuje zasada, że każdy z nich może oferować produkty związane z lawendą i wyroby rękodzielnicze. Zgłoszenia handlowców i rękodzielników są przyjmowane do 19 lipca.

Sam Jarmark Lawendowy odbędzie się 25 lipca we wspomnienie Świętego Jakuba Apostoła Starszego, który jest patronem Miasta Człuchowa. W tym roku wydarzenie będzie organizowane w godzinach 12.00 – 18.00. W programie przewidziano także wiele innych atrakcji. Będą konkursy dla dzieci, prezentacje zastosowań lawendy i niespodzianki kulinarne.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania