zaproszenie do udziału w konkursach lawendowych

CZŁUCHÓW LAWENDĄ MALOWANY

Fotografie, prace plastyczne oraz pomysły na wykorzystanie lawendy - można już zgłaszać do człuchowskiego konkursu lawendowego. Prace są przyjmowane do 29 lipca w Urzędzie Miejskim w Człuchowie. Można je nadsyłać elektronicznie na adres: promocjaatczluchow [dot] eu lub turystykaatczluchow [dot] eu.

Konkurs „Człuchów lawendą malowany” jest ściśle związany z Jarmarkiem Lawendowym, organizowanym w mieście już od 10 lat. W tym roku jednak ze względu na pandemię koronawirusa jarmark został odwołany. Odbędą się natomiast konkursy związane z hasłem Człuchów – lawendowe miasto północy: fotograficzny, plastyczny i rękodzielniczy. Uczestnicy zabawy mogą wystartować zarówno w jednym, jak i w dwóch, lub trzech konkursach.

Pierwszy z nich to konkurs fotograficzny:

- Oczekujemy od Państwa, że pokażą nam Państwo jak wygląda lawenda w Waszych ogródkach, na rabatach. Jak ciekawie można było zaaranżować jakiś wystrój lawendowy. Lawendowe fotografie w zeszłym roku cieszyły się dużym powodzeniem wśród zwiedzających nasz jarmark. W tym roku urządzimy galerię internetową” – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Fotografie konkursowe należy nadsyłać mailem.

Drugim konkursem będzie konkurs plastyczny. Jest on adresowany do dzieci w wieku do lat 16. Tutaj oceniane będą własnoręcznie wykonane prace, których motywem przewodnim będzie lawenda. Ocenie poddane zostaną rysunki, obrazki i wyklejanki. Dopuszczalne jest także przesłanie fotografii wykonanych prac. Wówczas należy je przysłać mailem.

Trzecia kategoria konkursu to „Lawendowe cudo”. Tym razem chodzi o przedstawienie pomysłu na wykorzystanie lawendy. Mogą to być na przykład ozdoby, dekoracje, produkty spożywcze lub kosmetyczne. Fotografie wykonanych przez siebie prac wraz z ich opisem zostaną poddane ocenie. Należy je przesłać mailem.

Konkurs jest adresowany do wszystkich zainteresowanych. W tym roku zgłoszenia będą przyjmowane z całej Polski. Organizator przewiduje nagrody rzeczowe. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 3 sierpnia na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

zaproszenie do udziału w konkursach lawendowych

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.