stadion z lotu ptaka

CZŁUCHÓW BĘDZIE MIAŁ SWÓJ STADION LEKKOATLETYCZNY

Są pieniądze na modernizację istniejącego stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie. Dzięki zmianom obiekt ten będzie nie tylko stadionem piłkarskim, ale również lekkoatletycznym. Jego przebudowa ruszy jeszcze w tym roku.

Obecnie wokół płyty do gry w piłkę nożną znajduje się bieżnia żużlowa. Docelowo cała przestrzeń z pominięciem murawy zostanie przebudowana.

- Powstanie tam bieżnia tartanowa sześciotorowa. Na długiej prostej będzie ona miała osiem torów. Będą też skocznie do skoku w dal i trójskoku. Nowością będą koła do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem. Całość będzie zabezpieczona specjalistyczną klatką. Będą też rozbiegi do rzutu oszczepem oraz miejsce, na którym będzie można organizować skoki wzwyż i o tyczce – mówi Igor Bodziak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie.

Dzięki temu człuchowski stadion będzie spełniał wszystkie wymogi dla organizacji nawet dużych imprez lekkoatletycznych. Modernizacja stadionu będzie kosztowała nieco ponad 3,2 miliony złotych. Połowa to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Całość będzie gotowa w 2022 roku.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania