wizualizacja

CORAZ BLIŻEJ ROZPOCZĘCIA BUDOWY NOWEGO OBIEKTU WIELORODZINNEGO W CZŁUCHOWIE

Spółka SIM KZN Pomorze ogłosiła przetarg na budowę domu wielorodzinnego, który ma powstać w Człuchowie. Oznacza to, że inwestycja mająca być realizowana przy alei Lawendowej, będzie mogła ruszyć lada moment.

Otwarcie ofert ma nastąpić 26 września. Wówczas też będzie wiadomo ile firm i za jakie kwoty, jest zainteresowanych realizacją tej inwestycji. Zwycięzca przetargu będzie miał 18 miesięcy na wybudowanie bloku z 28 mieszkaniami.

- Szacowana wartość tego obiektu to ponad 9 milionów złotych. 2,9 mln zł pochodzi z Funduszu Dopłat przyznanego przez BGK, 1 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. 5,7 mln to środki własne inwestora, czyli spółki SIM KZN Pomorze. Prawie 500 tysięcy to z kolei wkład własny wniesiony przez Miasto Człuchów w postaci gruntu, na którym obiekt stanie – informuje Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Z ankiety przeprowadzonej przez człuchowski Ratusz wynika, że chętnych do zamieszkania w nowym budynku wielorodzinnym jest 140. Tymczasem dostępnych lokali będzie dużo mniej. Stąd znane już są wstępne kryteria, według których przydzielane będą mieszkania. Po pierwsze, przyszły najemca nie może posiadać mieszkania ani domu, określone będą też kryteria dochodowe oraz to, jaki wkład własny zadeklaruje przyszły lokator. Co ważne, najemcy po jakimś czasie będą mogli wykupić mieszkania na własność. Szczegóły ma określić zarząd spółki podczas spotkania z mieszkańcami. Obędzie się ono na początku października.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania