Publiczność na Dniach Człuchowa

CO Z IMPREZAMI LETNIMI W DOBIE KORONAWIRUSA?

Wszystkie tegoroczne człuchowskie imprezy masowe nie odbędą się w plenerze. Część wydarzeń przenoszonych jest do sieci, inne są przekładane na rok przyszły. Nie oznacza to jednak, że nie odbędzie się żadna impreza.

Ze względu na ograniczenia sanitarne organizacja wszelkich imprez masowych jest teraz wykluczona. Obowiązujące obecnie prawo dopuszcza przeprowadzenie wydarzeń w których uczestniczy nie więcej niż 150 osób. Na sztandarowe człuchowskie imprezy przychodzi jednak od kilkuset do kilku tysięcy widzów. To wyklucza możliwość organizacji imprez w tradycyjnej formule. Nie oznacza to jednak, że koncertów nie będzie wcale. „Większość wydarzeń przenieśliśmy do sieci, tak jak choćby Przegląd Piosenki Dziecięcej, czy zbliżający się dużymi krokami Polish Boogie Festival, czy później CZWRap Night” – mówi Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie.

Jest szansa także na małe kameralne wydarzenia. Najbliższe odbędzie się już w sobotę (27.06) na Rynku. Będzie to niewielki piknik rodzinny. Na 12 lipca planowany jest z kolei finał Konkursu Piosenki Dziecięcej. „Chcielibyśmy to zrobić w plenerze. Trzeba będzie ogrodzić teren, trzeba będzie zabezpieczyć publiczność w maseczki, zapewnić zachowanie odległości. Mam nadzieję, że to się uda” – dodaje Bondarenko. W okresie wakacyjnym prowadzone będą za to zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży.

 

Nota prawna: Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania