BUDŻET OBYWATELSKI – NIE BĘDZIE GŁOSOWANIA

W tym roku nie będzie głosowania nad budżetem obywatelskim w Człuchowie. Powodem jest konieczność zrealizowania zadań wybranych w budżecie ubiegłorocznym. Kolejne głosowanie odbędzie się najprawdopodobniej jesienią 2020 roku.

Budżet Obywatelski w Człuchowie ustalono na poziomie 150 tysięcy złotych rocznie. Mieszkańcy zgłaszając swoje inicjatywy muszą wybrać takie, które zmieszczą się w przedziale od 10 do 45 tysięcy złotych. Dzięki temu co roku będzie można wybierać co najmniej trzy zadania do realizacji.

Rosnące ceny sprzętu i koszty instalacji spowodowały, że wybrane przed rokiem zadania były droższe niż pierwotnie zakładano.

- W tym roku zrealizowane zostały dwa zadania, które uzyskały największą ilość głosów. Chodzi o budowę skateparku i montaż ogólnodostępnych defibrylatorów – mówi Maria Pazda – Sekretarz Miasta. Defibrylatory kosztowały około 50 tysięcy złotych, natomiast modernizacja skateparku około 96 tysięcy złotych, to pochłonęło prawie całą roczną kwotę budżetu obywatelskiego.

Do realizacji postało jeszcze jedno zadanie, wybrane przed rokiem. Mowa tu o inicjatywie zatytułowanej „Szczęśliwy Pies”, czyli budowie wybiegu dla psów. Z wyliczeń Ratusza wynika, że taka inwestycja kosztować będzie co najmniej 85 tysięcy złotych. Dlatego jej realizację przeniesiono na rok 2020.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.