BROŃ I BARWA – WYSTAWA W MUZEUM

Do 15 września w człuchowskim Muzeum Regionalnym można oglądać wystawę zatytułowaną „Broń i barwa XVII – XX w.”. To ekspozycja czasowa stanowiąca część prywatnej kolekcji Stefana Ochmanna. Została ona wypożyczona człuchowskiej placówce.

W galerii można obejrzeć prawie 300 eksponatów, z których najstarszy pochodzi z początku XVII wieku. To zabytkowa prochownica. Sama wystawa to z kolei tylko część kolekcji Stefana Ochmanna.

- Prezentujemy tutaj broń białą i palną, zarówno proweniencji polskiej jak i wschodniej. W kolekcji znajduje się także spory zbiór nakryć głowy, są to zarówno czapki jak i hełmy Wojska Polskiego z lat 1914 – 1945” – mówi Krzysztofa Monikowska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Wystawę uzupełniają także sylwetki mundurowe z okresu od 1919 do 1945 roku.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania