Plakat Bieg Krzyżaka

BIEG KRZYŻAKA JUŻ W SOBOTĘ

50 zawodników wystartuje w sobotnim Biegu Krzyżaka. Jest to impreza organizowana w Człuchowie po raz pierwszy. Zawody będą polegały na jak najszybszym pokonaniu odcinka od podnóża zamku, aż  na szczyt zamkowej wieży... po schodach.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto wcześniej się zapisze. „Myślę, że każdy może wystartować w takiej imprezie. Nie podejrzewam, aby ktoś specjalnie trenował takie bieganie” – mówi Igor Bodziak, organizator wydarzenia.

Ze względu na ograniczenia sanitarne w wyścigu będzie mogła wziąć udział limitowana ilość zawodników. Zapisy są przyjmowane na stronie internetowej: https://zapisy.domtel-sport.pl/bieg-na-wieze-zamkowa-w-czluchowie-bieg-krzyzaka-v5063

Bieg rozpocznie się w sobotę (29.08) o godzinie 18.30. Zawodnicy będą startowali pojedynczo w odstępach dwuminutowych. Wygrywa ten, kto dotrze na szczyt wieży najszybciej. Wysokość wieży Zamku Krzyżackiego w Człuchowie to 46 metrów.

Plakat Bieg Krzyzaka

Nota prawna: Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania