BĘDĄ ZWOLNIENIA Z PODATKÓW DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, restauracje, hotele i siłownie będą zwolnione z podatku od nieruchomości. Taką decyzję zapowiedział człuchowski Ratusz. Jutro w tej sprawie w trybie nadzwyczajnym zbierze się Rada Miejska.

Jeżeli wniosek zostanie poparty, właściciele zamkniętych punktów usługowych będą zwolnieni z obowiązku zapłaty podatku w maju i w czerwcu. Władze miasta nie wykluczają przedłużenia okresu, w którym zwolnienie takie będzie obowiązywało. Przepis będzie dotyczył tych, którzy z powodu koronawirusa ucierpieli najbardziej.

- Dotyczy to tych przedsiębiorców, którzy zgodnie z rozporządzeniem ministra musieli zaprzestać swojej działalności w okresie od 1 kwietnia. Mówimy tutaj o fryzjerach, kosmetyczkach, restauracjach, hotelach, miejscach, gdzie poprawia się kondycjĘ fizyczną - mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Wyższej wymienieni przedsiębiorcy będą zwolnieni z podatku od nieruchomości na mocy uchwały. Tym samym nie będą musieli składać żadnych dodatkowych wniosków poza tymi, które i tak składają (deklaracja lub informacja podatkowa wraz z załącznikiem o pomocy publicznej). Pozostali, których także dotknął kryzys, będą mogli ubiegać się o podobne zwolnienia, ulgi lub rozłożenie płatności na raty. Ci jednak będą musieli złożyć w Ratuszu odpowiedni wniosek. Każdy z nich będzie rozpatrywany indywidualnie.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania