AKCJA – JEDNO DZIECKO, JEDNO DRZEWO

Do udziału w akcji sadzenia drzew upamiętniających narodziny dziecka zaprasza Urząd Miejski w Człuchowie. Ratusz wraz z Nadleśnictwem Człuchów przystąpił do ogólnopolskiego programu „Jedno dziecko, jedno drzewo”.

Akcja skierowana jest do rodziców, którzy chcieliby w szczególny sposób upamiętnić narodziny dziecka. Z tej okazji, każdy zainteresowany będzie mógł posadzić dąb w specjalnej alei. Drzewo można nazwać i oznaczyć. Będzie ono rosło wraz z dzieckiem.

- Sadzonkę dębu otrzymuje się za darmo. Do tego jest też certyfikat poświadczający udział w tym przedsięwzięciu – mówi Katarzyna Szyszka z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. - Pierwsze sadzenie drzewek już się odbyło. Organizowane jest ono w określonej porze roku i w określonym dniu, najbardziej sprzyjającym do przyjmowania się świeżo zasadzonych dębów. Kolejne sadzenie drzewek odbędzie się jesienią.

Aby wziąć udział w akcji należy wcześniej zgłosić chęć uczestnictwa. Zgłoszenia przyjmuje Karol Bieliński z człuchowskiego Nadleśnictwa (tel. 784 040 931). Zapisy przyjmowane są także w siedzibie nadleśnictwa pokój nr 17. W tym roku akcja jest kierowana do rodziców, których dzieci urodziły się w latach 2018 – 2019. O kolejnym terminie sadzenia drewek, zainteresowani zostaną poinformowani indywidualnie.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania