sala tradycji kolejnictwa

25 LISTOPADA - ŚWIĘTO KOLEJARZY

Człuchowscy kolejarze i miłośnicy kolei zapraszają do udziału w obchodach Święta Kolejarza. Uroczystość przypada 25 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. W tym dniu warto odwiedzić Salę Tradycji Kolejnictwa na dworcu PKP w Człuchowie. Będzie ona czynna od 10.00 do 15.00.

Kolejarze czekać tam będą na wszystkich chętnych, którzy chcieliby obejrzeć sprzęt używany na kolei oraz przedmioty związane z historią kolejnictwa w Polsce.

- W tej chwili dysponujemy takimi eksponatami, które są nawet z lat trzydziestych i czterdziestych. Eksponaty te już nie są używane jako sprzęty na kolei. Są i mundury, i urządzenia. Można przyjść i przypomnieć sobie dawne lata. Tak jak na przykład stare bilety, których już dzisiaj się nie stosuje -  mówi Adam Ratyński, dyrektor oddziału Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Człuchowie.

Podczas odwiedzin człuchowskiego dworca warto także pamiętać o życzeniach dla kolejarzy. Jak sami zapowiadają, w tym dniu i oni będą chcieli coś podarować wszystkim odwiedzającym. Dla miłośników tej dziedziny transportu, członkowie stowarzyszenia organizują także okolicznościowy wyjazd do muzeum kolejnictwa w Kościerzynie. Wycieczka zaplanowana jest na sobotę (27.11). Zapisy przyjmują członkowie człuchowskiego stowarzyszenia.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

 Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania