na 2020 r.

W 2019 roku nie było głosowania nad budżetem obywatelskim na 2020 w Człuchowie. Powodem była konieczność zrealizowania zadań wybranych w budżecie ubiegłorocznym. 

Budżet Obywatelski w Człuchowie ustalono na poziomie 150 tysięcy złotych rocznie. Mieszkańcy zgłaszając swoje inicjatywy muszą wybrać takie, które zmieszczą się w przedziale od 10 do 45 tysięcy złotych. Dzięki temu co roku będzie można wybierać co najmniej trzy zadania do realizacji. Rosnące ceny sprzętu i koszty instalacji spowodowały, że wybrane zadania na 2019 rok były droższe niż pierwotnie zakładano. 

W 2019 roku zrealizowane zostały dwa zadania, które uzyskały największą ilość głosów -  budowa skateparku i montaż ogólnodostępnych defibrylatorów. Defibrylatory kosztowały około 50 tysięcy złotych, natomiast modernizacja skateparku około 96 tysięcy złotych, to pochłonęło prawie całą roczną kwotę budżetu obywatelskiego. Do realizacji postało jeszcze jedno zadanie. Mowa tu o inicjatywie zatytułowanej „Szczęśliwy Pies”, czyli budowie wybiegu dla psów. Z wyliczeń Ratusza wynika, że taka inwestycja kosztować będzie co najmniej 85 tysięcy złotych. Dlatego jej realizację przeniesiono na rok 2020.